Park Koşusu – 3

Skyrunning Türkiye® Park Koşu ’na spor mevzuatı ve SkyrunningTr® kurallarına riayet eden; fiziksel hareketleri yapmada her hangi bir engeli ve sağlık sorunu bulunmayan herkes katılabilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığının açıkladığı, 2024 yılında sporu toplum temeline yayma ve bir yaşam prensibi haline getirme hedefi doğrultusunda, kişileri hareketliliğe teşvik etmek ve obezite ile mücadele kapsamında yapılacak Park Koşusu faaliyetine 29 Haziran 2024 – Cumartesi günü saat 20.00 ‘a kadar aşağıda yer alan KAYIT FORMU doldurarak ön kayıt oluşturulmalıdır. Kayıt oluşturan adaylar 30 Haziran 2024 Pazar sabahı saat 06:30’da etkinlik alanında hazır olmalıdır. Lütfen aşağıda aktarılan bilgileri dikkatlice okuyunuz.

EtabıPark Koşu – 3
Etkinlik Tarihi30 Haziran 2024 – Pazar
Uzunluğu5000 m
Rakım40 m
Yer/Zemin TanımıTartan, asfalt, kaldırım taşı
Hedeflenen ZamanZaman 1 saat ile sınırlıdır
Bitki ÖrtüsüRekreasyon alanı, kent parkı
Zorluk DerecesiKolay
Hava Durumu20 C° güneşli (sabah)
Kontenjan
OrganizatörSkyrunning Türkiye®
Antalya’ya uzaklık0 Km
Start ve Bitiş Saati07:00 – 08:00
Buluşma Yeri Kayıt YeriFalez Park (Bababurun Feneri)
Dikkat Doğa Sporlarında Uygulanacak Sağlık Önlemleri Yönergesi
Malzemeler (Yazıya tıklayınız)Doğa yürüyüşlerinde gerekli malzemeler
Kurallar (Yazıya tıklayınız)Doğa yürüyüşü kuralları Kişisel Beyan ve Onam Formu  Личное Заявление И Согласие Personal Declaration and Approval
AçıklamaHareketliliğe teşvik etme ve obezite ile mücadele kapsamında ücretsiz bir koşudur.
Kişisel yeterlilik esası geçerlidir. Faaliyet esnasında güvenliğinizi ve sağlık önlemlerinizi almanız gerekir.
Yaş sınırlaması yoktur, 18 yaşından küçükler antrenör veya velisinin izni ile koşabilir/yürüyebilir. Faaliyette kadınlar ve erkekler birlikte start alacaktır.
Kişi kendi vereceği karara göre etabı koşarak veya yürüyerek tamamlayabilir veya tamamlamaktan vazgeçebilir.
Zaman ölçümü yapılacak ve sonuç ilan edilecektir. İlk üç sıradaki katılımcılara özel hediye (belki) olabilir.
Faaliyet alanına ulaşım, yiyecek, içecek giderleri ve her türlü sorumluluk katılımcının kendisine aittir. Katılımcıların kıyafeti açık arazide koşmaya/yürümeye ve fiziksel hareketleri yapmaya uygun olmalıdır.
Yanınızda enaz 0,5 litre su, enerji jeli/bar, şahsi ilaç gibi kişisel malzemeleri taşımanız tavsiye edilir.
Parkur Hakkında:

Parkur, Muratpaşa ilçesi Fener mahallesindeki Fener Parkı ve Düden Park rekreasyon alanındadır. Faaliyete Bababurun Fenerinde başlayacak, yüksek boylu ağaçlar ve peyzaj bitkileri arasındaki yollarda koşularak/yürünerek aynı yerde bitecektir. Park içinde koşmaya ve bisiklet sürmeye uygun işaretli güzergâh takip edilecek ve katılımcılar uç noktalara yerleştirilmiş Skyrunning Türkiye® yelken bayrakların olduğu noktalardan geçecektir. Güzergâhta gözlemciler olacaktır.

Fener – Düden Parkı arasında git – gel 5000 m olan Park Koşusu güzergâhında yaklaşık 7 m yükseklik kazanılmaktadır. Fener Parkı içindeki tartan koşu yolu ve/veya bisiklet yolu takiple Düden Park içinden Aşağı Düden Şelalesi üzerindeki köprüden geçilip az ilerideki amfiden geri dönülür. Faaliyet süresince parkta koşulmalı/yürünmelidir.

Temiz spor esasları geçerlidir, faaliyet alanında ve etkinlik süresince sigara, alkol gibi zararlı ürünlerin içilmesi/tüketilmesi veya psikotrop maddelerin kullanımı, bulundurulması yasaktır.

Başvuruda bulunacak adaylarımızın ön bilgi toplanması amacıyla, aşağıdaki KAYIT FORMU doldurması gerekmektedir. Yanıltıcı bilgi verenler faaliyete kabul edilmeyecektir.

    Yukarıda belirtilen kayıtlarda hata veya uyuşmazlık tespit edilmesi durumunda "Skyrunning Spor Kulübü"nün etkinlik başvurunuzu iptal etme hakkı saklıdır.