Park Koşusu – 2

Skyrunning Türkiye® Park Koşu ’na spor mevzuatı ve SkyrunningTr® kurallarına riayet eden; fiziksel hareketleri yapmada her hangi bir engeli ve sağlık sorunu bulunmayan herkes katılabilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığının açıkladığı, 2024 yılında sporu toplum temeline yayma ve bir yaşam prensibi haline getirme hedefi doğrultusunda, kişileri hareketliliğe teşvik etmek ve obezite ile mücadele kapsamında yapılacak Park Koşusu faaliyetine 22 Haziran 2024 – Cumartesi günü saat 20.00 ‘a kadar aşağıda yer alan KAYIT FORMU doldurarak ön kayıt oluşturulmalıdır. Kayıt oluşturan adaylar 23 Haziran 2024 Pazar sabahı saat 06:30’da etkinlik alanında hazır olmalıdır. Lütfen aşağıda aktarılan bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Etabı

Park Koşu – 2

Etkinlik Tarihi

23 Haziran 2024 – Pazar

Uzunluğu

550 m – 2000m – 5000 m

Rakım

28 m

Yer/Zemin Tanımı

Asfalt, kaldırım, toprak

Hedeflenen Zaman

Zaman 1 saat ile sınırlıdır

Bitki Örtüsü

Rekreasyon alanı, kent parkı

Zorluk Derecesi

Kolay

Hava Durumu

20 C° güneşli (sabah)

Kontenjan

Organizatör

Skyrunning Türkiye®

Antalya’ya uzaklık

0 Km

Start ve Bitiş Saati

07:00 – 08:00

Buluşma Yeri

Kayıt Yeri

Atatürk Kültür Parkı (Kayıt olan katılımcıya koordinat iletilecektir)

Dikkat 

Doğa Sporlarında Uygulanacak Sağlık Önlemleri Yönergesi

Malzemeler (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşlerinde gerekli malzemeler

Kurallar (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşü kuralları

Kişisel Beyan ve Onam Formu 

Личное Заявление И Согласие

Personal Declaration and Approval

Açıklama

Hareketliliğe teşvik etme ve obezite ile mücadele kapsamında ücretsiz bir koşudur. Kişisel yeterlilik esası geçerlidir. Faaliyet esnasında güvenliğinizi ve sağlık önlemlerinizi almanız gerekir.

Yaş sınırlaması yoktur, 18 yaşından küçükler antrenör veya velisinin izni ile koşabilir/yürüyebilir.

Faaliyette kadınlar ve erkekler birlikte start alacaktır. Kişi kendi vereceği karara göre etabı koşarak veya yürüyerek tamamlayabilir veya tamamlamaktan vazgeçebilir.

Zaman ölçümü yapılacak ve sonuç ilan edilecektir. İlk üç sıradaki katılımcılara özel hediye (belki) olabilir.

Faaliyet alanına ulaşım, yiyecek, içecek giderleri ve her türlü sorumluluk katılımcının kendisine aittir.

Katılımcıların kıyafeti açık arazide koşmaya/yürümeye ve fiziksel hareketleri yapmaya uygun olmalıdır.

Yanınızda enaz 0,5 litre su, enerji jeli/bar, şahsi ilaç gibi kişisel malzemeleri taşımanız tavsiye edilir.

Parkur Hakkında:

Parkur, Muratpaşa ilçesi Meltem mahallesindeki Atatürk Kültür Parkı ve Beach Park rekreasyon alanındadır. Faaliyete Atatürk Kültür Parkında başlayacak, yüksek boylu ağaçlar ve peyzaj bitkileri arasındaki yollarda koşularak/yürünerek aynı yerde bitecektir. Park içinde koşmaya ve bisiklet sürmeye uygun işaretli güzergâh takip edilecek ve katılımcılar uç noktalara yerleştirilmiş Skyrunning Türkiye® yelken bayrakların olduğu noktalardan geçecektir. Güzergâhta gözlemciler olacaktır.

Start her etap için ayrı ayrı verilecek olup, kayıt oluşturan kişi start öncesi istediği etaba katılacaktır.

500 m Gölbaşı Koşusu güzergâhında 1 m yükselti bulunmaktadır. Kültür Parkı içindeki Gölün çevresinde koşulmakta/yürünmektedir.

2000 m Kültür Parkı Koşusu güzergâhında 13 m yükselti bulunmaktadır. Kültür Parkı içinde teras kenarından koşulmakta/yürünmektedir.

5000 m Beach Park Koşusu güzergâhında Varyanttan çıkış esnasında 27 m yükseklik kazanılmaktadır. Kültür Parkı içindeki bisiklet yolu takiple Beach Park içinden kıyıdan Müze istikametinde Varyant’tan çıkılıp otel istikametinden bisiklet yolundan parkta koşulmakta/yürünmektedir.

Temiz spor esasları geçerlidir, faaliyet alanında ve etkinlik süresince sigara, alkol gibi zararlı ürünlerin içilmesi/tüketilmesi veya psikotrop maddelerin kullanımı, bulundurulması yasaktır.

Başvuruda bulunacak adaylarımızın ön bilgi toplanması amacıyla, aşağıdaki KAYIT FORMU doldurması gerekmektedir. Yanıltıcı bilgi verenler faaliyete kabul edilmeyecektir.

    Yukarıda belirtilen kayıtlarda hata veya uyuşmazlık tespit edilmesi durumunda "Skyrunning Spor Kulübü"nün etkinlik başvurunuzu iptal etme hakkı saklıdır.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir