Neanderthallerin Patikası Termessos Etabı

Hiking faaliyetine gruba uyum sağlayan, spor mevzuatı ve SkyrunningTr® kurallarına riayet eden; fiziksel hareketleri yapmada her hangi bir engeli ve sağlık sorunu bulunmayan kişiler katılabilir.

Faaliyete katılmak için 4 Nisan 2024 – Perşembe günü saat 19.00 ‘a kadar aşağıda yer alan KAYIT FORMU doldurarak ön kayıt oluşturulmalıdır. Kayıtları onaylanan adaylara geri dönüş yapılacak, nerede, nasıl buluşulacağı vb. konularda bilgi verilecektir. Lütfen aşağıda aktarılan bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Etabı

Neandethal Patikası Termessos Etabı

Etkinlik Tarihi

6 Nisan 2024 – Cumartesi

Uzunluğu

20 Km

Rakım

1050 m

Yer/Zemin Tanımı

Orman alanı

Hedeflenen Zaman

5 saat

Bitki Örtüsü

Yüksek boylu çam ormanı

Zorluk Derecesi

Orta

Hava Durumu

24 C° kısmen bulutlu

Kontenjan

20 kişi

Yürüyüş Lideri

Anna Tamer

Mürşidin Demircan

Antalya’ya uzaklık

40 Km

Gidiş ve Dönüş Saatleri

7:30 – 15:00

Buluşma Yeri

Buluşma yeri ve araç güzergâhı kaydı onaylanan kişiye bildirilecektir.

Dikkat 

Dileyen maske ve kişisel dezenfeksiyon kullanır

Malzemeler (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşlerinde gerekli malzemeler

Kurallar (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşü kuralları

Açıklama

Bu faaliyete katılmak için her hangi bedensel bir engelinizin olmaması, sağlıklı olmanız önem arz eder. Kişisel yeterlilik esası geçerlidir. Adaylar grubun performansına uyum sağlamalıdır. Topluca verilen mola haricinde bekleme yapılmaz. Faaliyet yerine ulaşım, yiyecek, içecek giderleri ve her türlü sorumluluk katılımcının kendisine aittir. Günlük kumanyasını her katılımcı kendi getirir. Yanınızda enaz 2,5 litre su getiriniz. Faaliyete sabah kahvaltısını yapmış olarak geliniz.

Faaliyetlerimize ilk defa katılacak kişi, kulüp banka hesabına 500.-TL Cayma Bedeli yatırmış olmalıdır.

Parkur Hakkında: Antrenör ve rehber liderliğinde gerçekleşecek olan bu faaliyet Korkuteli yolu üzerindeki Maarif Orman İşletmesi mevkiinde başlayacak, Güllük Dağı istikametinde ormandan Termessos’a çıkılıp akabinde Dama Dama mevkiine yürünecektir. 

İnişli çıkışlı dağlık arazide yaklaşık değerlerle; 550 m yükseklikten yukarı istikamette +600 m kazanımla 1150 m rakıma çıkılıp, -800 m irtifa kaybı ile 350 m’ye inilecektir. 

Etkinlik ve mola süresince sigara, alkol gibi zararlı ürünlerin içilmesi/tüketilmesi veya psikotrop maddelerin kullanımı yasaktır.

Her katılımcı bölgenin mevsim şartlarına uygun giyinmeli, kıyafeti açık arazide ve dağ şartlarında fiziksel hareketleri yapmaya uygun olmalıdır. İhtiyaç duyacağı günlük kumanya, su, yedek giysi, kullandığı şahsi ilaç gibi kişisel malzemeleri sırt çantasında getirmelidir.

Etkinlik lideri, katılımcıların göstereceği performansa veya hava şartlarına göre mesafeyi azaltıp, arttırabilir ve güzergâhı değiştirebilir.

Başvuruda bulunacak adaylarımızın ön bilgi toplanması amacıyla, aşağıdaki KAYIT FORMU doldurması gerekmektedir. Yanıltıcı bilgi verenler faaliyete kabul edilmeyecektir.

    Yukarıda belirtilen kayıtlarda hata veya uyuşmazlık tespit edilmesi durumunda "Skyrunning Spor Kulübü"nün etkinlik başvurunuzu iptal etme hakkı saklıdır.