Saint Paul Trail® Peri Çayı Side Etabı

Hiking faaliyetine gruba uyum sağlayan, spor mevzuatı ve SkyrunningTr® kurallarına riayet eden; fiziksel hareketleri yapmada her hangi bir engeli ve sağlık sorunu bulunmayan kişiler katılabilir. Saint Paul Trail® Peri Çayı Side Etabı  güzergâhı üzerinde kum tepeleri, Peri Çayı, sahil kumsalı ve Side Antik Kenti (Nymphaeum, Vespasianus Anıtı, Tiyatro, Athena ve Apollon Tapınakları, bazilika, liman, Giritli Evi) yer almaktadır.  

Faaliyete katılmak için 28 Mart 2024 – Perşembe günü saat 19.00 ‘a kadar aşağıda yer alan KAYIT FORMU doldurarak ön kayıt oluşturulmalıdır. Kayıtları onaylanan adaylara geri dönüş yapılacak, nerede, nasıl buluşulacağı vb. konularda bilgi verilecektir. Lütfen aşağıda aktarılan bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Etabı

Saint Paul Trail® Peri Çayı Side Etabı

Etkinlik Tarihi

30 Mart 2024 – Cumartesi

Uzunluğu

20 Km

Rakım

0 m

Yer/Zemin Tanımı

Sahil ve kumsal

Hedeflenen Zaman

5 saat

Bitki Örtüsü

Sahil

Zorluk Derecesi

Kolay

Hava Durumu

21 C° bulutlu ve güneşli

Kontenjan

20 kişi

Yürüyüş Lideri

Merle Zorlu

Alperen Yıldırım

Mürşidin Demircan

Antalya’ya uzaklık

85 Km

Gidiş ve Dönüş Saatleri

7:30 – 18:30

Buluşma Yeri

Buluşma yeri ve araç güzergâhı kaydı onaylanan kişiye bildirilecektir.

Dikkat 

Dileyen maske ve kişisel dezenfeksiyon kullanır

Malzemeler (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşlerinde gerekli malzemeler

Kurallar (Yazıya tıklayınız)

Doğa yürüyüşü kuralları

Açıklama

Bu faaliyete katılmak için her hangi bedensel bir engelinizin olmaması, sağlıklı olmanız önem arz eder. Kişisel yeterlilik esası geçerlidir. Adaylar grubun performansına uyum sağlamalıdır. Topluca verilen mola haricinde bekleme yapılmaz. Faaliyet yerine ulaşım, yiyecek, içecek giderleri ve her türlü sorumluluk katılımcının kendisine aittir. Günlük kumanyasını her katılımcı kendi getirir. Yanınızda enaz 2 litre su getiriniz. Faaliyete sabah kahvaltısını yapmış olarak geliniz.

Parkur Hakkında: Sportif amaçlı hiking faaliyeti esnasında Manavgat ilçesinde yer alan Side sahili kumsalında yürünecek ve nihayetinde müze ile antik kent ziyaret edilebilecektir.

Etkinlik süresince sigara, alkol gibi zararlı ürünlerin içilmesi/tüketilmesi veya psikotrop maddelerin kullanımı yasaktır.

Her katılımcı bölgenin mevsim şartlarına uygun giyinmeli, kıyafeti açık arazide ve sahil-kumul şartlarında fiziksel hareketleri yapmaya uygun olmalıdır. İhtiyaç duyacağı günlük kumanya, su, yedek giysi, kep, güneş gözlüğü ve kremi, kullandığı şahsi ilaç gibi kişisel malzemeleri sırt çantasında getirmeli, yüzme bilmeyen kişi denize/dereye girmemelidir. 

Etkinlik lideri, katılımcıların göstereceği performansa veya hava şartlarına göre mesafeyi azaltıp, arttırabilir ve güzergâhı değiştirebilir.

Başvuruda bulunacak adaylarımızın ön bilgi toplanması amacıyla, aşağıdaki KAYIT FORMU doldurması gerekmektedir. Yanıltıcı bilgi verenler faaliyete kabul edilmeyecektir.

    Yukarıda belirtilen kayıtlarda hata veya uyuşmazlık tespit edilmesi durumunda "Skyrunning Spor Kulübü"nün etkinlik başvurunuzu iptal etme hakkı saklıdır.